AKTUALNOŚCI 2021/2022

Treść

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypada 2 kwietnia. To święto nieprzypadkowo obchodzone jest tego dnia. 2 kwietnia 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Nauczyciel bibliotekarz przygotował dla uczniów z oddziałów przedszkolnych i przedszkola oraz klas I-III SP Papierowy Teatrzyk – Kamishibai. Na świetlicy dzieciom czytał Klub Czytelniczy. Uczniowie wysłuchali czytania baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Dzieciom bardzo się podobało! Dziękujemy za brawa!


Co to jest Kamishibai?

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając w najmłodszych miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

 

Nauczyciel bibliotekarz

M. Kłębczyk