Happening - Dzień Zdrowia Psychicznego

Treść

      W dniu dzisiejszym Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizował happening celem poruszenia ważnego tematu jakim jest dbałość o zdrowie psychiczne. Uczniowie przebrani za czarne postacie, splątani sznurkiem z podkrążonymi oczami reprezentowali osoby, które korzystają nadmiernie z internetu, gier komputerowych i które nie mają przyjaciół ani pasji. Natomiast białe postacie reprezentowały ludzi dla których liczą się zainteresowania, przyjaciele, którzy cenią kontakt z naturą i zwierzętami. Na sam koniec przedstawiciele obu grup stanęli obok siebie trzymając w dłoniach ważne hasła zachęcające do bycia w relacji ze sobą w realnym świecie.

   Uczniowie otrzymali także nagrody za zaangażowanie w związku z konkursem na projekt gry planszowej. Tematem zadania było zdrowe korzystanie z mediów cyfrowych. Ponadto uczniowie zostali zachęceni do bycia wdzięcznymi w życiu, nawet za najdrobniejsze radości jakie im się przytrafiają. Apel zakończył się prezentacją skrzydeł, na tle których dzieci, młodzież, nauczyciele mogą sobie zrobić zdjęcie, na pamiątkę. „Dopóki nie rozłożysz skrzydeł nie dowiesz się czy potrafisz latać”.

   Akcja została zorganizowana w ramach konkursu Firmy Tandem-warsztaty pedagogiczne, profilaktyka uniwersalna, którego celem jest promocja profilaktyki uniwersalnej w szkole. Więcej informacji na temat idei konkursu znajduje się na stronie: www.tandemwarsztaty.pl