Przejdź do treści
szkoła1
szkła5
4
szkoła2
szkoła3
szkoła4
szkoła
Przejdź do stopki

ZASADY REKRUTACJI DO KLASY 1, PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH DOSTĘPNE W ZAKŁADCE REKRUTACJA

Lekcja patriotyzmu z nutą artyzmu i współzawodnictwa

Lekcja patriotyzmu z nutą artyzmu i współzawodnictwa

Treść

Lekcja, jakże inna i wyjątkowa! Mamy powody do zadowolenia, a nawet dumy i satysfakcji! A wszystko to za sprawą 43 uczniów, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie patriotycznym, reprezentując każdą ze szkół naszej gminy. Konkurs ma wymiar artystyczny, a rozgrywa się w dwóch dopełniających się kategoriach – poezji oraz pieśni.

Dziś, tj. 8 listopada o godz. 8.00, niemalże w przededniu Święta Niepodległości, Konkurs Polskiej Poezji oraz Pieśni Patriotycznej stał się okazją, aby przypomnieć młodemu pokoleniu o przeszłości i niezwykłym bohaterstwie, poświęceniu tych, którzy przelewali krew, aby Polska nie zginęła. Dziś młodzi wypełnili obowiązek szacunku dla przeszłości - manifestowali swoją polskość oraz dzielili się swoją wrażliwością i umiejętnościami artystycznymi.

Za sprawą Zuzanny Kiełbasy (recytacja) oraz Zuzanny Mruk i Antoniego Popieli (wokal),  reprezentujących naszą szkołę, odnieśliśmy zwycięstwo w obu kategoriach!

Dla przypomnienia, konkursy te organizowane są przez naszą szkołę - SP nr 1 w Kamionce Wielkiej wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kamionce Wielkiej. Jest nam niezmiernie miło, że patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek. A, że nasza lekcja patriotyzmu miała charakter konkursu, tak więc towarzyszyła nam pełna profesjonalizmu, ale i kolorytu, komisja artystyczna. (Szczegóły
o składzie komisji, jak i pozostałych laureatach znajdą się w artykule Wieści Gminnych.)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszego rozwoju talentówi kolejnych powodów do satysfakcji!

Jesteśmy bardzo wdzięczni fundatorom nagród oraz pamiątkowych dyplomów - Panu wójtowi Andrzejowi Stankowi, Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty oraz firmie F.H.U.B. „Złocki”, czyli panu Robertowi Złockiemu. Bardzo dziękujemy!

K. Popiela

121709