Przejdź do treści
szkoła1
szkła5
4
szkoła2
szkoła3
szkoła4
szkoła
Przejdź do stopki

Dzień Dyni w naszej szkole

Dzień Dyni w naszej szkole

Treść

Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

W dniu 30.10.2023 r. obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Dyni.

Uczniowie mieli okazję poznać historię, różne odmiany oraz wartości odżywcze tego zdrowego i urodziwego warzywa.

Kolorem przewodnim był oczywiście kolor pomarańczowy, który przeważał w dzisiejszych stylizacjach Naszych Uczniów.

Nie mogło zabraknąć pysznych potraw dyniowych. Samorząd Uczniowski od rana częstował uczniów klas 4 – 8 domowymi wypiekami, takimi jak ciasto dyniowe czy muffiny. Na młodsze dzieci czekały kruche ciasteczka w kształcie zwierzątek leśnych. Panie kucharki serwowały aromatyczną i rozgrzewającą zupę krem z dyni.

Przekonaliśmy się, że dynia to prawdziwa skarbnica smaków.

Dieta to jednak nie wszystko. Każdy wie, iż odpowiednia porcja ruchu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli wziąć udział w tzw. Pumpkin dance challenge – jesienny taniec z elementami fitnessu, który uwolnił w uczniach niemierzalne ilości endorfin 

Na uczniów czekała również jesienna fotobudka. Zdjęcia wykonywane były aparatem zakupionym dzięki #LabolatoriaPrzyszlości

Dzień dyni dostarczył nam mnóstwo wrażeń i radości. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA JESIENNĄ DEKORACJĘ SALI LEKCYJNEJ

Rozstrzygnięcie konkursu na jesienną dekorację sali lekcyjnej było jednym z bardziej ekscytujących momentów Dnia Dyni. Uczniowie wszystkich klas wraz z Paniami wychowawczyniami wykazali się ogromną pomysłowością oraz zaangażowaniem. Jesienne dekoracje zachwyciły nas precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły. Kolorowe liście, drzewa, kasztany, wiewiórki czy jeże sprawiły, że można było poczuć klimat prawdziwego lasu. Wybór tej jednej najpiękniejszej sali okazał się niezwykle trudny. Po długim i starannym przemyśleniu, mamy przyjemność ogłosić, iż NAJPIĘKNIEJSZĄ JESIENNĄ DEKORACJĘ SALI LEKCYJNEJ wykonali uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Lucyną Jędrzejczyk.

Nagrodą w konkursie jest udział w warsztatach z edukacji żywieniowej, które poprowadzi dietetyk rodzinny Pani Joanna Krajnak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za Wasze wspaniałe dekoracje, dzięki którym nasza szkoła jest jeszcze piękniejsza w te jesienne dni. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie uczniów w tworzeniu tych pięknych dekoracji.

Zachęcamy do udziału w następnych akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

102768