Przejdź do treści
szkoła1
szkła5
4
szkoła2
szkoła3
szkoła4
szkoła
Przejdź do stopki

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2022 - relacja

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2022 - relacja

Treść

   Pierwszego Dnia Tygodnia Bibliotek uczniowie klas I SP oraz dzieci z przedszkola na Skalniku oglądały Teatrzyk Kamishibai i wysłuchały czytania baśni H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". Przedszkolaki miały okazję do zadawania pytań nauczycielowi bibliotekarzowi, aby poznać jego pracę, ponieważ tematem zajęć przez cały tydzień jest: Książka i biblioteka.


 Drugi Dzień Tygodnia Bibliotek - Rok Marii Konopnickiej autorki książki pt. "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" pozwolił przedszkolakom z gr. Motylków i Krasnoludków wcielić się w rolę Króla Błystka oraz pozostałych krasnoludków, a także kronikarza Koszałka-Opałka.     


    Trzeci Dzień Tygodnia Bibliotek upłynął pod znakiem wartości ważnych w życiu. Tematem zajęć literacko-plastycznych była Życzliwość na przykładzie książki M. Michalaka pt. "Opowieści o tym, co w życiu ważne". Opowiadanie nawiązywało do pani Ireny Sendlerowej, która uratowała ponad 2,5 tyś. dzieci żydowskich z getta warszawskiego. Z kolei oddziały przedszkolne O a i b miały zajęcia dotyczące Książki i biblioteki. Przedszkolaki wypożyczyły książki oraz otrzymały zakładki i pieczątki. Cała społeczność szkolna brała udział w akcji edukacyjnej: Weź ze sobą Dobry Uczynek! Bądź wśród życzliwych.


   Czwarty Dzień Tygodnia Bibliotek - Skarby Małopolski - wycieczka klasy 2 a i b SP do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie przypomnieli sobie "Legendę o Św. Kindze” oraz zwiedzali kopalnię soli. Znaleźli krasnoludki oraz małego dinusia.


   Piąty Dzień Tygodnia Bibliotek - projekt czytelniczo-ekologiczny "Pszczółka Maja"- pomagamy pszczołom. Klub Czytelniczy pod opieką nauczyciela bibliotekarza przybliżył młodszym uczniom temat dotyczący pszczół - Dlaczego są ważne i co im zawdzięczamy? Nie tylko smaczny miodekale owoce i warzywa . Ciąg dalszy projektu w przyszłym tygodniu - sadzimy rośliny miododajne i tworzymy miejsca przyjazne pszczołom na terenie naszej szkoły.

 

116548